Krusne hory 7 denni itinerar

Krušné hory – 7 denní itinerář

Program

Den 1

První den vaší cesty si nenechte ujít návštěvu Krušnohorského technického muzea v Přísečnici. Zde se dozvíte o historii těžby a metalurgie v této oblasti. Poezřejte také bývalý důl Julius, kde můžete zažít dobovou atmosféru hornických chodeb.

Den 2

V druhý den doporučujeme navštívit nejvyšší vrchol Krušných hor – Klínovec. Zde si můžete užít krásné výhledy do okolí a pokochat se přírodou. Pro odpoledne doporučujeme procházku po Krušnohorské magistrále, kde objevíte malebná místa a horské chaty.

Den 3

Třetí den se vydejte do města Jáchymov, které je známé díky svým léčivým pramenům. Navštivte lázeňský park a objevte historické památky města. Pro odpoledne si dopřejte relaxaci v místních lázních.

Den 4

Čtvrtý den navštivte zříceninu hradu Königstein, který se tyčí nad údolím řeky Labe. Zde si můžete prohlédnout dochované hradby a vychutnat si panoramatický výhled. Pro odpoledne doporučujeme procházku po Labské stezce.

Den 5

Pátý den si udělejte výlet do města Mariánské Lázně, které je známé svými lázeňskými službami a architekturou. Navštivte lázeňské kolonády a procházku po lázeňském parku. Pro odpoledne si můžete dopřát lázeňskou proceduru.

Den 6

Šestý den navštivte lovecký zámek Purschenstein, který se nachází v malebné krajinné oblasti. Prozkoumejte historické interiéry zámku a procházku po okolních lesích. Pro odpoledne si rezervujte degustaci místních specialit v dvoře zámku.

Den 7

V poslední den vaší cesty si dopřejte okružní prohlídku historického centra města Litvínov. Navštivte kostely, náměstí a památníky. Pro odpoledne si dopřejte nákupy suvenýrů a místních specialit.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jak se dostanu do Krušných hor?

Do Krušných hor se můžete dostat automobilem nebo veřejnou dopravou. Nejbližší větší města s vlakovým spojením jsou Chomutov a Ústí nad Labem.

2. Kde se dá ubytovat v Krušných horách?

V Krušných horách najdete širokou nabídku ubytování v horských chatách, penzionech a hotelech. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

3. Jaké jsou nejlepší turistické trasy v Krušných horách?

V Krušných horách najdete mnoho turistických tras různých obtížností. Mezi nejoblíbenější patří Krušnohorská magistrála a Labská stezka.

4. Co si vzít s sebou na výlet do Krušných hor?

Při výletu do Krušných hor doporučujeme mít s sebou vhodné oblečení a obuv, dostatek pitné vody, mapu nebo navigaci a ochranu proti slunci.

5. Jaká je místní kuchyně v Krušných horách?

V Krušných horách si můžete vychutnat tradiční česká jídla, ale také místní speciality jako kyselo, bramborové placky nebo špekáčky. Doporučujeme ochutnat i místní pivovary.

Seznam míst