Lednice 14 denni itinerar

Lednice – 14 denní itinerář

Den 1 – 2 | Den 3 – 4 | Den 5 – 6 | Den 7 – 8 | Den 9 – 10 | Den 11 – 12 | Den 13 – 14

Den 1 – 2

Příjezd do Lednice, ubytování v hotýlku na náměstí. Prozkoumejte historické centrum města a navštivte zámecký park s romantickým zámkem a velkolepými zahradami. Večeře v místní restauraci se specialitami regionální kuchyně.

Den 3 – 4

Vydejte se na výlet k Lednicko-Valtickému areálu, který je zapsán na seznamu UNESCO. Navštivte zámek v Lednici s úchvatným interiérem a procházkou po okolních vinicích. Večer si dopřejte večeři ve vinárně s výhledem na Lednické rybníky.

Den 5 – 6

Odpočiňte si v lázeňském městě Lednice. Navštivte místní termální lázně a wellness centrum. Procházka po lázeňském parku a večeře v jedné z místních restaurací.

Den 7 – 8

Výlet do nedalekého Mikulova, malebného městečka ležícího na úpatí Pálavy. Prohlídka zámku, návštěva Mikulovského minaretu a degustace vína v místních sklepích. Večeře v tradiční moravské restauraci s živou hudbou.

Den 9 – 10

Navštivte nedaleké Valtice, další perlou regionu Jižní Moravy. Prohlídka zámku Valtice, procházka po historickém centru města a ochutnávka vín v místních vinných sklepích. Večer si pochutnejte na tradiční moravské kuchyni v jedné z místních restaurací.

Den 11 – 12

Výlet do areálu Pálava, chráněné krajinné oblasti s nádhernou přírodou a malebnými vinicemi. Procházka po Pálavských vrších a návštěva archeologické expozice v Dolních Věstonicích. Večeře v tradiční hospodě s vínem z místních vinic.

Den 13 – 14

Poslední dny strávené v Lednici můžete využít k návštěvě dalších zámku v okolí, jako například Janův hrad nebo renesanční zámek v Mikulčicích. Večer si dopřejte romantickou večeři v zámeckém hotelu s panoramatickým výhledem na okolí.

Nejčastější dotazy turistů:

 1. Kde se ubytovat v Lednici?
  V Lednici a okolí najdete řadu možností ubytování, od hotelů a penzionů po apartmány a rekreační domy. Doporučujeme si rezervovat ubytování v předstihu, zejména v letních měsících.
 2. Jak se dopravit do Lednice?
  Lednice jsou dobře dostupné automobilem, ale lze sem také dojet vlakem nebo autobusem. Nejbližší vlaková stanice je v Břeclavi, odkud jezdí pravidelné spoje do Lednice.
 3. Co si vzít s sebou na výlet do Lednice?
  Doporučujeme si vzít pohodlnou obuv, ochranný krém proti slunci, klobouk či čepici a dostatek vody. V letních měsících se může počasí rychle měnit, proto je dobré mít s sebou i nepromokavý oblečení.
 4. Kde ochutnat místní vína v Lednici?
  V okolí Lednice najdete řadu vinařských usedlostí a sklepů, kde si můžete vychutnat lahodné moravské víno. Doporučujeme navštívit některou z degustací vinných sklepů v Lednici nebo okolí.
 5. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Lednici?
  Mezi hlavní turistické atrakce v Lednici patří Lednický zámek s parkem, Lednicko-Valtický areál, lázeňské město Lednice, Pálava a další historické památky v okolí.

Seznam míst: