Milan 14 denni itinerar

Milán- 14 denní itinerář

Program

Den 1

Vítejte v Miláně! První den je ideální k prozkoumání historického centra města. Navštivte slavnou katedrálu Duomo di Milano, obdivujte krásnou stavbu zvenčí i uvnitř. Procházejte se po náměstí Piazza del Duomo a vydejte se na nákupy do luxusních obchodů podél módní ulice Via Monte Napoleone.

Den 2

Druhý den doporučujeme navštívit krásné umělecké galerie v Miláně. Zastavte se v Galerii Vittorio Emanuele II, procházejte se po krásné pasáži plné butiků a restaurací. Poté navštivte Pinacoteca di Brera a užijte si umělecká díla známých mistrů.

Den 3

Pro tento den doporučujeme výlet do nedalekého města Como. Na pobřeží jezera Como si můžete užít krásný výhled na okolní hory a romantické vesničky. Prozkoumejte zdejší zahrady a vychutnejte si tradiční italskou kuchyni v místních restauracích.

Den 4

Pro odpoledne si naplánujte návštěvu krásného hradu Sforza. Procházejte se po jeho nádvoří a obdivujte historické artefakty. Večer si dopřejte večeři v tradiční milánské trattorii a ochutnejte místní speciality.

Den 5

Dnes se podívejte na moderní stránku Milána. Navštivte místní designové čtvrti a prohlédněte si moderní architekturu. Doporučujeme návštěvu muzea Triennale di Milano a procházku po parku Sempione.

Den 6

Pro tento den je ideální výlet do města Bergamo, které je známé svou historickou částí města. Projděte se po kamenných uličkách a obdivujte středověkou architekturu. Nezapomeňte ochutnat místní specialitu – polentu.

Den 7

Zastavte se v parku Indro Montanelli a užijte si odpoledne v přírodě. Procházejte se po zelených alejích a odpočiňte si na trávníku. Večer můžete navštívit divadelní představení nebo koncert v místních sálech.

Den 8

Dnes si prohlédněte krásný zámek Castello Sforzesco a jeho zahrady. Obdivujte historickou architekturu a relaxujte na lavičkách v zahradách. Večer si vydejte na procházku po příjemné promenádě u řeky Po.

Den 9

Pro tento den jsme pro vás připravili výlet k jezeru Garda. Užijte si krásný výhled na jezero a okolní vinice. Navštivte zdejší malebná městečka a ochutnejte místní vína a sýry.

Den 10

Doporučujeme výlet do města Verona, známého především díky Shakespearově tragédii Romeo a Julie. Prohlédněte si slavnou Juliinu ložnici a procházejte se po historickém centru města. Užijte si tradiční italskou kávu na náměstí Piazza delle Erbe.

Den 11

Pro tento den jsme pro vás připravili návštěvu místního trhu Mercato di Via Fauche. Procházejte se mezi stánky s čerstvým ovocem a zeleninou a ochutnávejte místní produkty. Večer si dopřejte večeři v jedné z místních trattorií.

Den 12

Dnes se vydejte na výlet do města Pavia, které je známé svým historickým centrem a krásnou katedrálou. Procházejte se po úzkých uličkách a obdivujte středověkou architekturu. Užijte si tradiční italskou pizza v místní pizzerii.

Den 13

V poslední den svého pobytu v Miláně doporučujeme návštěvu místního parku Parco Sempione. Užijte si odpoledne v přírodě a relaxujte na trávě. Večer si dopřejte večeři na jedné z místních teras s výhledem na město.

Den 14

Dnešní den si můžete užít podle svého volání. Doporučujeme návštěvu místních tržišť a nákupy suvenýrů. Nezapomeňte si vychutnat poslední italskou kávu a zákusek v jedné z místních kaváren.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kde se nachází nejlepší obchody v Miláně?
  Nejlepší obchody najdete na módní ulici Via Monte Napoleone.
 2. Jaké jsou doporučené restaurace v Miláně?
  Doporučujeme restaurace v historickém centru města i trattorie s tradiční italskou kuchyní.
 3. Je vstup do katedrály Duomo di Milano placený?
  Ne, vstup do katedrály je zdarma, platí se pouze za návštěvu věže.
 4. Jaký je nejlepší způsob dopravy po Miláně?
  Nejlepší způsob dopravy je pěší procházka po historickém centru, nebo využití městského metra a tramvají.
 5. Kde se nachází nejkrásnější výhled na město?
  Nejkrásnější výhled na město najdete z náměstí Piazza del Duomo nebo z parku Sempione.

Seznam míst