Rovinj Chorvatsko 7 denni itinerar

Rovinj, Chorvatsko – 7 denní itinerář

Program

Den 1

Vítejte v Rovinji! První den můžete začít procházkou historickým centrem města. Navštivte kostel svaté Eufémie, který dominuje celému městu a nabízí úžasný výhled na okolí. Podívejte se také na úzké uličky plné malebných domků a restaurací. Večer si dopřejte romantickou večeři v jedné z místních restaurací s výhledem na moře.

Den 2

Druhý den můžete strávit na pláži. Rovinj nabízí několik krásných pláží, například pláž Monte nebo pláž Lone. Po koupání si můžete zajít na oběd do některé z restaurací podél pobřeží. Večer se můžete projít kolem přístavu a ochutnat místní speciality v některé z místních restaurací.

Den 3

Třetí den doporučujeme navštívit St. Andrew’s Island, který je jednou z nejkrásnějších lokalit v okolí. Můžete si zde užít plážování, potápění nebo si jen tak odpočinout v nádherné přírodě. Po návratu do Rovinje si můžete zajít na večeři do města a ochutnat tradiční chorvatská jídla.

Den 4

Celý den věnujte poznávání místní kultury. Navštivte místní muzeum, galerie nebo se podívejte na tradiční řemesla. Večer se můžete zaposlouchat do tradiční hudby a tance na některém z večerních koncertů nebo festivalů.

Den 5

Prozkoumejte okolní venkov a malebné vesnice. Doporučujeme navštívit vesnici Bale, která je známá svými historickými památkami a úzkými uličkami. Večer si vraťte do Rovinje a vychutnejte si večeři v jedné z místních restaurací s tradičními pokrmy.

Den 6

Dnes byste neměli vynechat návštěvu puntského poloostrova. Punta je malebné místo s úžasnými výhledy na moře a skály. Můžete si zde užít procházku po přírodě nebo si zaplavat na divoké pláži. Večer se vraťte do města a ochutnejte místní víno na některé z vinných farm.

Den 7

Poslední den si dopřejte relaxaci. Navštivte místní lázně nebo si dopřejte masáž. Pak si můžete udělat večerní procházku po nábřeží a nasát poslední atmosféru Rovinje. Večeři si pochutnejte v jedné z místních restaurací a nezapomeňte si užít poslední večer v tomto krásném městě.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kde se dá v Rovinji ubytovat?
  V Rovinji najdete mnoho hotelů, apartmánů a penzionů. Doporučujeme si ubytování rezervovat předem.
 2. Jak se dostat do Rovinje?
  Nejbližší letiště je v Pule, odkud se můžete dostat do Rovinje veřejnou dopravou nebo si půjčit auto.
 3. Co si vzít s sebou na pláž?
  Nezapomeňte na plavky, opalovací krém, ručník a lahvičku s pitím.
 4. Kde se dobře najíst v Rovinji?
  V Rovinji najdete mnoho skvělých restaurací s tradičními chorvatskými pokrmy. Doporučujeme si vybrat restauraci s výhledem na moře.
 5. Co si koupit jako suvenýr z Rovinje?
  Jako suvenýr si můžete koupit místní víno, olivový olej nebo ručně vyrobené šperky.

Seznam míst