Tesime se na vasi navstevu v Hradci Kralove

Těšíme se na vaši návštěvu v Hradci Králové!

Program

Den 1

Po příjezdu do Hradce Králové doporučujeme začít procházkou po historickém centru města. První zastávkou by měl být dominantní Hradec Králové, dominantní budova města. Dále můžete navštívit Katedrálu sv. Ducha, která patří k nejvýznamnějším památkám města. Pro odpolední procházku doporučujeme Jiráskovy sady, krásný park s mnoha květinami a sochami.

Den 2

Druhý den byste neměli vynechat návštěvu Muzea Východních Čech, kde se dozvíte mnoho zajímavostí o historii a kultuře regionu. Po návštěvě muzea doporučujeme procházku kolem řeky Labe a občerstvení v místních restauracích s výhledem na řeku.

Den 3

Poslední den ve městě můžete trávit nakupováním v centru či navštívením Galerie moderního umění, kde najdete sbírku děl českých umělců. Pro odpolední relaxaci doporučujeme návštěvu Aqua Parku, ideálního místa pro zábavu a odpočinek.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Jak se dostat do Hradce Králové?

  Hradec Králové má dobře zajištěné spojení vlakem i autobusem z větších českých měst. Město má také vlastní letiště, kam létají pravidelné linky.

 2. Kde se ubytovat ve Hradci Králové?

  Ve městě najdete širokou nabídku hotelů, penzionů i ubytování prostřednictvím Airbnb. Doporučujeme si rezervovat ubytování v předstihu, zejména v letních měsících.

 3. Co ochutnat v Hradci Králové?

  V místních restauracích si určitě vyzkoušejte tradiční českou kuchyni, místní piva a dorty z místních cukráren.

 4. Kde si půjčit kolo ve městě?

  V Hradci Králové najdete několik půjčoven kol, které poskytují kvalitní kola za příznivé ceny. Ideální způsob, jak poznat město a okolí.

 5. Co ještě navštívit v okolí Hradce Králové?

  Pokud máte čas, doporučujeme navštívit kupecké město Kuks s barokním areálem a zámkem. Dále můžete vyrazit do Krkonoš a navštívit národní park s krásnou přírodou.

Seznam míst