nejkrásnější pláže na světě

Nejkrásnější pláže na světě

Existuje mnoho nádherných pláží na světě, z nichž některé jsou méně známé a jiné jsou turistickými destinacemi. Níže jsou uvedeny některé z nejkrásnějších pláží na světě:

 1. Whitehaven Beach, Austrálie
 2. Grace Bay, Turks a Caicos
 3. Anse Source d’Argent, Seychely
 4. Baia dos Porcos, Brazílie
 5. Pink Sands Beach, Bahamy
 6. Navagio Beach, Řecko
 7. Matira Beach, Francouzská Polynésie
 8. Maya Bay, Thajsko
 9. Lanikai Beach, Havaj
 10. Eagle Beach, Aruba

Tyto pláže jsou známé pro svůj krásný bílý písek, tyrkysovou vodu a překrásné výhledy. Nicméně, krása pláží je subjektivní a existuje mnoho dalších nádherných pláží po celém světě.

 1. Whitehaven Beach, Austrálie – tato pláž s bílým pískem se nachází na ostrově Whitsunday a je známá svým jemným, bílým pískem a křišťálově čistou vodou.
 2. Anse Source d’Argent, Seychely – tato pláž s růžovým pískem a velkými granitovými balvany je jednou z nejmalebnějších pláží na světě.
 3. Navagio Beach, Řecko – tato malá zátoka na ostrově Zakynthos je obklopena vysokými útesy a je nejznámější svým vrakem lodě, který se nachází uprostřed pláže.
 4. Matira Beach, Francouzská Polynésie – tato pláž na ostrově Bora Bora je známá svým tyrkysovým mořem a bílým pískem.
 5. Maya Bay, Thajsko – tato malebná zátoka na ostrově Phi Phi Leh byla populární po natáčení filmu Pláž s Leonardem DiCapriem a je obklopena vysokými útesy.
 6. Baia do Sancho, Brazílie – tato pláž s bílým pískem se nachází na ostrově Fernando de Noronha a je obklopena bujnou zelení a křišťálově čistou vodou.
 7. Flamenco Beach, Portoriko – tato pláž se nachází na ostrově Culebra a je známá svým mělkým tyrkysovým mořem a bílým pískem.
 8. Lanikai Beach, Havaj – tato pláž na ostrově Oahu je obklopena kokosovými palmami a je ideální pro plavání a potápění.