New York 7 denni itinerar

New York – 7 denní itinerář

Program

Den 1: Lower Manhattan

V první den vašeho pobytu v New Yorku se vydejte do čtvrti Lower Manhattan, kde můžete navštívit ikonické památky jako je Socha Svobody, Wall Street, nebo One World Observatory.

Den 2: Central Park a Museum Mile

Druhý den si dopřejte procházku po Central Parku a navštivte muzea v okolí tzv. Museum Mile, jako je Metropolitan Museum of Art, Guggenheim Museum nebo American Museum of Natural History.

Den 3: Brooklyn a Williamsburg

Prozkoumejte trendy čtvrti Brooklyn a Williamsburg, kde se můžete projít po Brooklyn Bridge, navštívit Brooklyn Botanic Garden nebo zhlédnout graffiti na ulicích Williamsburgu.

Den 4: Times Square a Broadway

Nezapomeňte navštívit Times Square a užít si atmosféru Broadwaye, kde můžete zhlédnout nejnovější divadelní představení a nakupovat v obchodech.

Den 5: Výlet na Liberty Island a Ellis Island

Vydejte se na výlet na Liberty Island, kde se nachází Socha Svobody, a poté navštivte Ellis Island a muzeum věnované historii imigrace do Spojených států.

Den 6: High Line Park a Chelsea Market

Procházejte se po High Line Parku, bývalé železniční trase proměněné na park ve vzduchu, a ochutnejte lahůdky v Chelsea Marketu, kde najdete různorodou gastronomickou nabídku.

Den 7: Upper East Side a střed Manhattanu

Poslední den strávějte procházkou po Upper East Side a návštěvou muzeí jako je Solomon R. Guggenheim Museum nebo The Frick Collection. Poté si užijte procházku po 5th Avenue a nákupy v obchodech.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jak se dostat z letiště do centra New Yorku? Na letiště JFK a Newark Airport je možné se dostat taxíkem, shuttle busy nebo metrem. Z letiště LaGuardia je nejlepší volbou shuttle bus nebo taxík.

2. Jaké je nejlepší období k návštěvě New Yorku? Nejlepší období pro návštěvu je jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a město nabízí mnoho kulturních akcí.

3. Jaký je rozpočet na jídlo a ubytování v New Yorku? Cena jídla se pohybuje okolo 15-30 USD za jídlo v restauraci, ubytování v hotelu stojí průměrně 150-300 USD za noc.

4. Jak se ve městě nejlépe dopravit? Nejlepší způsob dopravy po New Yorku je metrem, které je rychlé a účinné. Alternativně můžete využít taxi nebo službu Uber.

5. Co je dobré vědět před návštěvou New Yorku? Při návštěvě New Yorku si zjistěte otevírací dobu památek, doporučujeme si předem zakoupit vstupenky a respektovat místní zvyklosti.

Seznam míst