Odjezd zpet domu s bohatymi zazitky z krasneho severomoravskeho

– Odjezd zpět domů s bohatými zážitky z krásného severomoravského kraje

Program

Den 1

Vítejte v Severomoravském kraji! Nejprve doporučujeme navštívit hrad Sovinec, který se nachází v malebném prostředí Jeseníků. Pro milovníky historie je zde bohatá expozice a možnost prohlídky hradních zdí. Poté se vydejte do města Opava a projděte se po krásném historickém centru s barokními budovami. Večer se ubytujte v blízkém penzionu nebo hotelu.

Den 2

Druhý den doporučujeme navštívit zámek Hradec nad Moravicí, který je považován za jeden z nejkrásnějších zámků v Česku. Prohlédněte si zde interiéry, zahrady a přilehlý park. Po návštěvě zámku se vydejte do Ostravy, kde si můžete prohlédnout Dolní oblast Vítkovice s industriální atmosférou a železárenskými památkami. Večer si vychutnejte tradiční moravskou kuchyni v místní restauraci.

Den 3

Poslední den vaší cesty můžete strávit v Beskydech, kde si můžete užít krásnou přírodu a horské túry. Doporučujeme navštívit Lysou horu nebo Javorníky. Pro relaxaci si můžete zarezervovat pobyt v jednom z místních wellness hotelů. Na závěr se vydejte zpět domů s bohatými zážitky z krásného Severomoravského kraje!

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kde se ubytovat v Severomoravském kraji?
  V Severomoravském kraji najdete širokou nabídku penzionů, hotelů a apartmánů. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem.
 2. Co si vzít s sebou na výlet do Beskyd?
  Na výlet do Beskyd doporučujeme pohodlnou obuv, oblečení vrstevnaté podle počasí a dostatečné množství pití.
 3. Jak se dopravit do Severomoravského kraje?
  Nejlepší způsob dopravy je autem, ale Severomoravský kraj je dobře dostupný i veřejnou dopravou.
 4. Co je nejlepší čas navštívit zámek Hradec nad Moravicí?
  Nejlepší čas k návštěvě zámku je v letních měsících, kdy si můžete užít i procházku po zámeckých zahradách.
 5. Jaké aktivity lze podniknout v Ostravě?
  V Ostravě si můžete užít návštěvu muzeí, procházku po centru města nebo relaxaci v parku. Doporučujeme také návštěvu zabavního parku.

Seznam míst