San Francisco 7 denni itinerar

San Francisco – 7 denní itinerář

Program

Den 1: První kroky v San Francisku

První den si dopřejte procházku po malebných uličkách San Francisca. Navštivte Lombard Street, známou svými zatáčkami a výhledy na město z Coit Tower. Večer se projděte po Fisherman’s Wharf a užijte si čerstvé mořské plody.

Den 2: Golden Gate Bridge a Alcatraz

Dopoledne vyrazte na procházku či jízdu kolem Golden Gate Bridge a užijte si panoramatické výhledy na zátoku. Odpoledne navštivte bývalou věznici Alcatraz, která je jednou z nejznámějších turistických atrakcí města.

Den 3: Muzea a umění

Třetí den se vydejte do muzeí a galerií San Francisca. Navštivte například de Young Museum, San Francisco Museum of Modern Art nebo Palace of Fine Arts. Večer se podívejte na show v divadle v čínské čtvrti.

Den 4: Výlet do Národního parku Yosemiti

Na čtvrtý den doporučujeme výlet do krásného Národního parku Yosemiti, který se nachází asi dvě hodiny jízdy od San Francisca. Projděte se pod vodopádem Yosemite Falls a obdivujte majestátní sequoje v údolí Mariposa.

Den 5: Vínna cesta po Sonomě a Napa Valley

Pátý den si dopřejte vínna degustace v oblasti Sonoma a Napa Valley. Navštivte některé z nejlepších vinných sklepů a ochutnejte lahodná vína této oblasti. Večer si dopřejte večeři v jednom z mnoha skvělých restaurací.

Den 6: Pláž a relaxace

Na šestý den si dopřejte relaxaci na pláži. Navštivte například Ocean Beach nebo Baker Beach a užijte si sluneční paprsky a vlny Tichého oceánu. Večer si udělejte procházku po Embarcadero a podívejte se na slavné rybářské lodě.

Den 7: Poslední den v San Francisku

Poslední den si užijte nákupy a procházku po obchodech a trzích San Francisca. Navštivte tržiště Ferry Building Marketplace a dopřejte si poslední kalifornské speciality. Večer si dejte večeři s výhledem na město a užijte si poslední večer v tomto úžasném městě.

Nejčastější dotazy turistů

 • Je potřeba mít auto v San Franciscu?
  Auto není nutné, město má dobré spojení městskou hromadnou dopravou.
 • Jak se dostat na Alcatraz?
  Na Alcatraz se dostanete lodí z přístaviště v San Franciscu. Doporučuje se rezervovat lístky dopředu.
 • Je dobrý nápad navštívit Národní park Yosemite?
  Ano, Yosemite nabízí úchvatnou přírodu a stojí za návštěvu.
 • Má San Francisco dobré restaurace?
  Ano, San Francisco je známé svou skvělou gastronomií a nabízí bohatou nabídku restaurací.
 • Je v San Franciscu bezpečno?
  Ve většině částí města je bezpečno chodit i ve večerních hodinách, ale doporučuje se být obezřetný v turisticky frekventovaných oblastech.

Seznam míst