Palma de Mallorca 3 denni itinerar

Palma de Mallorca – 3 denní itinerář

Den 1

První den vaší cesty by měl být věnován prozkoumání historické části Palmy de Mallorca. Začněte návštěvou katedrály La Seu, která je dominantou města. Poté se procházejte úzkými uličkami starého města a nezapomeňte navštívit hrad Bellver s krásným výhledem na město a moře.

Den 2

Druhý den si udělejte výlet na zámek Castell de Bellver, který se nachází nedaleko města. Poté se podívejte na krásnou zahradu Jardines de Marivent a projděte se po malebném pobřeží města. Večer si dopřejte večeři v jedné z místních restaurací s tradičními specialitami.

Den 3

Poslední den v Palme de Mallorca si užijte relaxaci na pláži Cala Major nebo si vydejte na výlet do přírody do pohoří Serra de Tramuntana. Prozkoumejte okolní vesnice a ochutnejte místní vína v některé z místních vináren.

Nejčastější dotazy turistů

  1. Co je nejlepší čas na návštěvu Palmy de Mallorca?
  2. Nejlepší období pro návštěvu Palmy de Mallorca je jaro a podzim, kdy je zde příjemné počasí a není zde takový nával turistů jako v letních měsících.

  3. Je třeba si rezervovat vstupenky na památky předem?
  4. Pro známé památky jako je katedrála La Seu se doporučuje si vstupenky rezervovat předem, abyste se vyhnuli frontám a zajistili si vstup.

  5. Můžu platit kartou v místních obchodech a restauracích?
  6. Většina obchodů a restaurací v Palme de Mallorca přijímá platební karty, ale je dobré mít také vždy při sobě hotovost jako rezervu.

  7. Je bezpečné chodit večer po městě?
  8. Palma de Mallorca je obecně bezpečné město, ale je vždy dobré dbát na základní bezpečnostní opatření a vyhýbat se opuštěným a tmavým místům.

  9. Můžu si půjčit auto nebo si vzít veřejnou dopravu v městě?
  10. V Palme de Mallorca je možné si půjčit auto nebo využít veřejnou dopravu jako autobusy nebo tramvaje pro pohodlné cestování po městě a okolí.

Seznam míst