Pardubice 3 denni itinerar

Pardubice – 3 denní itinerář

Program

Den 1

V první den své návštěvy Pardubic se vydejte na prohlídku historického centra města. Navštivte Pardubický zámek, který je jedním z nejvýznamnějších památek v regionu. Prohlédněte si také Pernštýnské náměstí s barokními budovami nebo kostel sv. Bartoloměje. Pro oběd doporučujeme vyrazit do místní restaurace, kde můžete ochutnat tradiční českou kuchyni.

Den 2

Druhý den můžete navštívit Pardubickou zoologickou zahradu, kde uvidíte širokou škálu zvířat z různých kontinentů. Pokud máte rádi adrenalin, můžete se vydat do Funpark Pardubice, kde si můžete vyzkoušet různé outdoorové aktivity.

Den 3

Poslední den můžete strávit ve známé Městské knihovně, která vyniká svou moderní architekturou. Pro milovníky sportu je zase skvělou volbou návštěva stadionu E. Bendy, kde se konají různé sportovní akce. Večer si můžete dopřát romantickou večeři v jedné z místních restaurací s výhledem na řeku Labe.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jak se dostanu z Pardubic na hlavní nádraží?

Nejjednodušší způsob dopravy je použití městské hromadné dopravy. Autobusy a vlaky jezdí pravidelně a spojují celé město.

2. Kde se nachází nejlepší restaurace v Pardubicích?

V centru města najdete řadu skvělých restaurací s tradiční českou kuchyní i mezinárodními specialitami. Doporučujeme vyzkoušet restauraci U Kapra nebo Restauraci Na Spilce.

3. Jaké jsou nejoblíbenější památky v Pardubicích?

Kromě Pardubického zámku a historického centra jsou oblíbené také Pardubické perníky a tradiční Pernštejnské náměstí.

4. Kde si mohu koupit suvenýry z Pardubic?

Nejlepší místa pro nákup suvenýrů jsou v historickém centru města u Pernštýnského náměstí nebo v blízkosti Pardubického zámku.

5. Jaké aktivity mohu podniknout v okolí Pardubic?

V okolí Pardubic se nabízí řada možností pro aktivní odpočinek, například cykloturistika po Pardubické cyklostezce nebo turistika v okolních lesích a kopcích.

Seznam míst