Provence 7 denni itinerar

Provence – 7 denní itinerář

Program

Den 1

Po příjezdu do Provence doporučuji navštívit město Aix-en-Provence. Procházka historickým centrem města, návštěva katedrály Saint-Sauveur a zahrady Pavillon de Vendôme jsou skvělým začátkem pobytu v této oblasti.

Den 2

Druhý den se vydejte do Avignonu, kde nesmíte vynechat návštěvu papežského paláce a mostu Pont Saint-Bénézet. Pro milovníky umění je zde také Musée du Petit Palais s bohatými sbírkami.

Den 3

Prozkoumejte krásnou oblast Gorges du Verdon, kde si můžete užít nádhernou přírodu a například vyrazit na výlet lodí po turkýzových vodách soutěsky.

Den 4

Následující den se vydejte do Arles, města známého díky památkám inspirovaným Vincentem van Goghem. Navštivte amfiteátr, starou radnici a kostel sv. Trofima.

Den 5

Pro relaxaci doporučuji návštěvu pobřežního města Cassis, kde si můžete užít krásné pláže a procházku po malebném přístavu. Nezapomeňte ochutnat místní specialitu, bílé víno Cassis.

Den 6

Vydajte se do města Marseille, kde si prohlédněte ikonickou Baziliku Notre-Dame de la Garde s panoramatickým výhledem na město a Starej přístav, kde se můžete občerstvit ve šťavnatých restauracích.

Den 7

Poslední den si užijte návštěvu města Nimes s památníky římské éry, jako je aréna Les Arènes a Maison Carrée. Pro milovníky zahrady je tu také Jardin de la Fontaine s krásnými fontánami.

Nejčastější dotazy turistů

  1. Je v Provence dobré cestovat autem nebo vlakem?
  2. Vzhledem k rozmanitosti atrakcí v Provence je doporučeno cestovat autem, abyste mohli snadno dostat do odlehlých oblastí.

  3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Provence?
  4. Nejlepší čas k návštěvě Provence je od jara do podzimu, kdy je počasí příjemné a příroda kvete.

  5. Má Provence dobré možnosti ubytování?
  6. V Provence najdete širokou škálu ubytovacích možností od luxusních hotelů po malé penziony a apartmány.

  7. Co je typické pro provensálskou kuchyni?
  8. Provensálská kuchyně je známá svými aromatickými bylinkami a olivovým olejem, pokrmům s česnekem a rajčaty a pestrou nabídkou sýrů a vín.

  9. Je v Provence bezpečno cestovat?
  10. Provence je obecně považována za bezpečnou destinaci pro cestování, ale jako v každé jiné oblasti je důležité dbát na základní bezpečnostní opatření.

Seznam míst