Prirodni rezervace Dana 14 denni itinerar

Přírodní rezervace Dana – 14 denní itinerář

Program

Den 1 | Den 2 | Den 3 | Den 4 | Den 5 | Den 6 | Den 7 | Den 8 | Den 9 | Den 10 | Den 11 | Den 12 | Den 13 | Den 14

Den 1

Vítejte v Jordánsku! Po příletu do Ammánu se ubytujte v hotelu a odpočiňte si po dlouhém letu. Večer si můžete užít tradiční jordánskou kuchyni v jedné z místních restaurací.

Den 2

Navštivte starobylé město Petra, jedno z nejznámějších archeologických nalezišť na světě. Obdivujte skalní architekturu a prozkoumejte úžasnou historii tohoto místa.

Den 3

Přesun do jordánské pouště Wadi Rum. Prozkoumejte krásu pouště a podívejte se na slavné skalní hory, které tvoří nezapomenutelnou kulisu.

Den 4

Relaxujte u Mrtvého moře a vychutnejte si léčivé účinky jeho mineralizovaných vod. Nezapomeňte se vykoupat a zároveň se vyfotit ve velmi slané vodě.

Den 5

Výlet do města Jerash, kde se nachází ruiny starověkého města antického významu. Procházka těmito archeologickými pozůstatky vás vrátí zpět v čase.

Den 6

Odjeďte do Aqaby, jordánského pobřežního města u Rudého moře. Vychutnejte si relaxaci na pláži a vyzkoušejte šnorchlování v nádherných korálových útesech.

Den 7

Navštivte Betlémskou kapli, kde se tradičně považuje za místo narození Ježíše Krista. Prozkoumejte také starobylé uličky města a nakupte suvenýry.

Den 8

Přesun do Přírodní rezervace Dana. Ubytujte se ve středisku v srdci této úchvatné krajiny a připravte se na pár dní blízko přírody.

Den 9

Prozkoumejte krásu Přírodní rezervace Dana pěšími túrami. Obdivujte horské vrcholky, kaňony a rozmanitou flóru a faunu, které tvoří toto bio-diverzní místo.

Den 10

Pokračujte ve svých výletech po Přírodní rezervaci Dana a získejte hlubší porozumění jordánskému ekosystému. Vezměte si s sebou piknik a užijte si den venku.

Den 11

Podnikněte výlet do vesnice Feynan, kde se můžete seznámit s tradičním jordánským způsobem života. Ubytujte se ve venkovském hostelu a poznávejte místní kulturu.

Den 12

Prozkoumejte blízké hory a kaňony okolo Přírodní rezervace Dana. Užijte si výhledy na rozsáhlé pouště a nádherná západy slunce nad tímto malebným krajem.

Den 13

Po posledním dni v Přírodní rezervaci Dana se přesuňte zpět do Ammánu. Navštivte tradiční tržnice a ochutnejte jordánské speciality v místních restauracích.

Den 14

Po snídani se připravte na odlet zpět domů. Přejeďte na letiště, kde se loučíte s krásným Jordánskem a s plnými zážitky se vracíte domů.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jaké je nejlepší období k návštěvě Jordánska? – Nejlepší období je od dubna do října, kdy je příjemné teplé počasí.

2. Potřebuji vízum pro vstup do Jordánska? – Ano, většina návštěvníků potřebuje vízum, které lze získat na letišti po příletu.

3. Jaký je místní jazyk v Jordánsku? – Oficiálním jazykem je arabština, ale angličtina je široce rozšířená, zejména v turistických oblastech.

4. Jaké oblečení si vzít s sebou? – Doporučuje se nosit dlouhé kalhoty a košile kvůli místní kultuře a zároveň si přibalit lehký šátek pro návštěvu chrámů a mešit.

5. Jaká je místní měna v Jordánsku? – Oficiální měnou je jordánský dinár (JOD).

Seznam míst

Petra (30.3285,35.4444)

Wadi Rum (29.5833,35.4000)

Mrtvé moře (31.6700,35.2247)

Jerash (32.2794,35.8895)

Aqaba (29.5317,35.0066)

Betlémská kaple (31.7046,35.2064)

Přírodní rezervace Dana (30.8329,35.7582)