Salzburg 7 denni itinerar

Salzburg – 7 denní itinerář

Den 1 | Den 2 | Den 3 | Den 4 | Den 5 | Den 6 | Den 7

Den 1

Vítejte v Salzburgu! První den se zaměřte na prohlídku historického centra města. Navštivte Salzburský hrad, kde si můžete prohlédnout nejen středověké opevnění, ale také krásný výhled na město. Procházejte úzkými uličkami Starého Města a obdivujte barokní architekturu. Nezapomeňte navštívit i Salzburskou katedrálu a Mozartův rodný dům.

Den 2

Druhý den si udělejte výlet k vodopádům Krimml. Cesta z Salzburgu zabere přibližně hodinu a půl, ale stojí to za to. Krimmlské vodopády jsou nejvyšší v Alpách a jejich síla a krása vás určitě ohromí. Po návratu z vodopádů si můžete dopřát večeři v některé z místních restaurací a ochutnat tradiční rakouské speciality.

Den 3

Třetí den je ideální pro návštěvu zámku Hellbrunn. Prohlédněte si krásné zahrady se slavnými vodními hrami a prozkoumejte interiér zámku. Poté se vydejte do Salzkammergutu, malebného regionu plného jezer a hor. Užijte si procházku kolem jezera Wolfgangsee nebo se vydějte na výlet lodí po jezeře Hallstätter See.

Den 4

Čtvrtý den si užijte návštěvu zámku Hohensalzburg, který se tyčí nad městem. Prohlédněte si expozice a muzea v zámku a nechte se unést panoramatickým výhledem na Salzburg a okolní krajinu. Po návštěvě zámku si můžete dopřát procházku po Mönchsbergu nebo navštívit některé z místních galerií či muzeí.

Den 5

Pátý den se vydáte do blízkého městečka Hallstatt, které je jedním z nejkrásnějších míst v Rakousku. Procházka po malebných uličkách obklopených horami a jezerem vás okouzlí. Nezapomeňte navštívit také hallštatský kostel a šálek kávy si vychutnejte s výhledem na jezero.

Den 6

Šestý den si můžete dopřát relaxaci v lázních v Bad Gasteinu. Toto lázeňské městečko nabízí léčivé prameny a wellness centra, kde si můžete užít masáže nebo saunování. Po odpočinku si můžete projít malebným centrem města a ochutnat tradiční rakouské lázeňské pečivo.

Den 7

Poslední den můžete využít k návštěvě zámku Mirabell a jeho krásných zahrad. Procházka mezi kvetoucími záhony a sochami vás jistě nadchne. Poté se můžete vydat na nákupy do místních obchodů a zakoupit si suvenýry nebo tradiční rakouské produkty jako například Mozartovy kuličky.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jak se dostanu do Salzburgu?

Salzburg má vlastní letiště, ale můžete se sem dostat i vlakem nebo autobusem z jiných rakouských měst.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Salzburg?

Ideální období pro návštěvu Salzburgu je jaro a léto, kdy můžete využít krásného počasí k prohlídce památek.

3. Co si vzít s sebou na výlet k vodopádům Krimml?

Nezapomeňte na pohodlnou obuv a oblečení, které vás ochrání před případným deštěm.

4. Jak se dostanu do Hallstattu z Salzburgu?

Nejlepší způsob je jet vlakem do města Bad Ischl a odtud pokračovat autobusem nebo lodí na druhý břeh jezera.

5. Kde mohu ochutnat tradiční rakouskou kuchyni v Salzburgu?

Vyzkoušejte některou z místních restaurací ve Starém Městě, kde si můžete pochutnat na tradičních pokrmech jako je Wiener Schnitzel nebo Apfelstrudel.

Seznam míst