Salzburg kde se snoubi historie a moderna

Salzburg – kde se snoubí historie a moderna

Obsah

Hohensalzburg

Hohensalzburg patří mezi největší středověké pevnosti v Evropě a nabízí úchvatný výhled na město Salzburg a alpské vrcholky v okolí. Pevnost je snadno dostupná pěší procházkou z historického centra a můžete si prohlédnout muzeum, kapli a různé výstavy. Na vrchol se dá dostat lanovkou.

Zahrady Mirabell

Zahrady Mirabell jsou krásně upravené zahrady, které se nacházejí nedaleko centra města. Zahrady jsou oblíbeným místem pro odpočinek a relaxaci mezi místními obyvateli i turisty. Najdete zde kvetoucí záhony, fontány a sochy.

Getreidegasse

Getreidegasse je historická ulice v centru Salzburgu, která je známá svými barevnými domy a řemeslnými obchůdky. Procházka touto ulicí vás přenesie zpět v čase a nabídne nejen možnost nakupování, ale také možnost obdivovat architekturu.

Salzburger Dom

Salzburger Dom je impozantní katedrála, která dominuje salcburskému panorama. Katedrála je bývalým sídlem salcburského arcibiskupa a její interiér a exteriér stojí za návštěvu.

Mozartplatz

Místem, které není možné vynechat, je Mozartplatz. Tato náměstí je pojmenováno po slavném hudebním skladateli Wolfgangu Amadeovi Mozartovi, který je Salzburgu domovem. Náměstí obklopují historické budovy a je domovem několika památníků věnovaným Mozartovi.

Sound of Music Tour

Pro fanoušky filmu Sound of Music je návštěva Salzburgu neúplná bez Sound of Music Tour. Tato exkurze vás provede místy z natáčení tohoto slavného muzikálu a velkým štěstím uvidíte nádhernou rakouskou krajinu.

Zámek Hellbrunn

Zámek Hellbrunn je půvabný barokní zámek se známou zahradou a kuriózními vodními hrátkami. Tato atrakce je vhodná pro návštěvu s celou rodinou a zaručeně vám přinese spoustu zábavy.

Red Bull Hangar-7

Pro nadšence do letectví a techniky je zajímavým místem Red Bull Hangar-7, který je současně muzeem, restaurací, a multifunkčním prostorem pro různé události. Zde můžete vidět sbírku historických letadel a automobilů.

Salzkammergut

Pokud máte rádi turistiku, návštěva regionu Salzkammergut je skvělým tipem. Tento region nabízí nádhernou přírodu plnou jezer a hor a je ideálním místem pro aktivní odpočinek v rakouských Alpách.

Fortress Railway

Jedním z nejzajímavějších způsobů, jak se dostat na Hohensalzburg, je jízda na lanovce nebo tzv. pevnostní dráze. Tato atrakce nabízí nejen pohodlnou dopravu, ale také krásné výhledy na město a okolní krajinu.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Salzburgu?

Nejlepší období na návštěvu Salzburgu je jaro a léto, kdy můžete využít příjemného počasí a navštěvovat venkovní atrakce.

Jak dlouho by měla být návštěva Salzburgu?

Pro základní prohlídku města a navštívení hlavních atrakcí stačí 2-3 dny, ale pokud chcete prozkoumat okolní přírodu a region, doporučuje se pobyt alespoň týden.

Je vstup na Hohensalzburg placený?

Ano, vstup na pevnost Hohensalzburg je placený, ale vstupenky si můžete zakoupit online nebo v turistickém centru za výhodnější cenu.

Kde je nejlepší se ubytovat v Salzburgu?

Nejlepší lokalitou k ubytování je historické centrum města, kde najdete bohatou nabídku hotelů, penzionů a apartmánů pro každý rozpočet.

Jak se nejlépe dopravit do Salzburgu z letiště?

Z letiště Salzburg je nejlepší cesta do centra města taxíkem, který vám vyjde asi na 15-20 eur, nebo MHD autobusem č. 2, který jede přímo do centra.

Itineráře

Seznam míst