Slovensko Nejlepsi turisticke atrakce v Tatrach

Slovensko – Nejlepší turistické atrakce v Tatrách

Obsah

Popradské Pleso

Popradské Pleso patří k nejnavštěvovanějším turistickým atrakcím ve Vysokých Tatrách. Je to pleso ledovcového původu, které leží v nadmořské výšce 1494 metrů. Okolo plesa vede mnoho turistických tras různých obtížností, takže je ideální pro pěší turistiku. Na břehu plesa stojí horský hotel, kde si můžete odpočinout a pochutnat si na tradiční slovenské kuchyni. V okolí plesa je také několik lyžařských vleků a sjezdovek.

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso je jednou z nejznámějších lokalit ve Vysokých Tatrách. Leží v nadmořské výšce 1346 metrů a je obklopené nádhernou přírodou. Okolo plesa vede naučná stezka, která vás provede okolím a ukáže vám místní flóru a faunu. Na břehu plesa najdete mnoho restaurací, kaváren a obchodů se suvenýry. V zimě je Štrbské Pleso oblíbeným střediskem pro běžecké lyžování.

Gerlachovský štít

Gerlachovský štít je s výškou 2655 metrů nejvyšší horou v Tatrách a zároveň i nejvyšším vrcholem Slovenska. Pro turisty je oblíbeným cílem horolezeckých výprav nebo horských túr. Na vrcholu štítu je krásný výhled na okolní krajinu. Pro výstup na Gerlachovský štít je potřeba být fyzicky zdatný a mít zkušenosti s horskými túrami.

Ždiar

Ždiar je malebná obec ležící na slovensko-polské hranici. Je známá svou lidovou architekturou a bohatou historií. Pro turisty je zajímavým místem návštěvy horské osady Osturňa, která je zařazena mezi vesnické památkové rezervace. V okolí Ždiaru je mnoho možností na pěší túry nebo cyklistické výlety.

Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica je populárním střediskem vysokohorské turistiky i zimních sportů. Nachází se v nadmořské výšce 850 metrů a patří k významným turistickým center Vysokých Tater. Z Tatranské Lomnice vede lanovka na hory a horské chaty, kde si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní vrcholky.

Belianská jaskyňa

Belianská jaskyňa je jednou z nejznámějších slovenských jaskyní a součástí Národního parku Vysoké Tatry. Pro turisty je otevřena část jaskyně, která je dlouhá asi 1000 metrů. Během prohlídky uvidíte nádherné stalaktity a stalagmity, podzemní řeku a jezero. Prohlídka je vedená průvodcem a trvá asi 70 minut.

Zakopane

Zakopane je polské horské středisko, které leží blízko hranic s Vysokými Tatrami. Město je známé pro svou tradiční architekturu, folklór a vynikající lyžařské podmínky. Pro turisty je zajímavým místem návštěvy také lanovka na Gubałówkę, odkud se naskýtají nádherné výhledy na Tatry a okolí. Zakopane je také známé pro množství kulturních a sportovních akcí, které se zde konají po celý rok.

Vysoká

Vysoká je další významný vrchol ve Vysokých Tatrách. S výškou 2547 metrů se řadí mezi nejvyšší hory v této oblasti. Pro turisty je populární pro své horské túry a výstupy. Z vrcholu Vysoké je nádherný výhled na okolní krajinu, a proto se jedná o oblíbené místo pro focení.

Mengusovská dolina

Mengusovská dolina je oblast ve Vysokých Tatrách, která je známá svojí nádhernou horskou přírodou. Okolo doliny je několik turistických tras, které vedou k vodopádům, horským potokům a jezerům. Pro turisty je ideálním místem pro pěší túry a rodinné výlety. V této oblasti také najdete mnoho horských chat a restaurací, kde si můžete odpočinout a občerstvit se.

Červený kláštor

Červený kláštor je historický klášter, který se nachází na území Národního parku Pieniny. Pro turisty je zajímavým místem jeho návštěva, protože se zde dozvíte o historii kláštera a jeho významu pro region. Okolo kláštera vede naučná stezka a cyklostezka, které vedou k Dunajci, známé řece pro vodácké aktivity.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas navštívit Tatry?

Nejlepší čas k návštěvě Tater je od června do září, kdy je počasí nejstabilnější a turistické trasy jsou většinou bez sněhu.

Jsou Tatry vhodné i pro rodiny s dětmi?

Ano, Vysoké Tatry nabízí mnoho možností pro rodinné výlety, jako jsou pěší túry, cyklistické trasy nebo rodinné aktivity v horských střediscích.

Je nutné mít horskou výbavu pro návštěvu Tater?

Pro pěší túry v Tatrách je důležité mít vhodnou obuv, oblečení a dostatek vody. Při horských výstupech je doporučeno mít zkušenost s horolezectvím a výstupem v horách.

Mohu navštívit Tatra Národný Park s domácími mazlíčky?

V Tatra Národný Parku je většina území vyhrazena pouze pro pěší turistiku, a tedy je zakázáno vstupovat s domácími zvířaty.

Je možné kempovat v Tatrách?

V Tater Národné Parku je možné kempovat pouze na vyhrazených místech. Je důležité získat povolení nebo informovat místní správu parku o vašem plánu.

Itineráře

Seznam míst