Arles Mesto slunce a van Gogha

Arles – Město slunce a van Gogha

Obsah

Arles – Město slunce a van Gogha

Arles je malebné město v jižní Francii, které je známé svými římskými památkami a také jako místo, kde žil slavný malíř Vincent van Gogh. Turisté by určitě měli navštívit tamní Amfiteátr, který je významnou památkou antické doby. Dalším imperativním místem je Fondation Vincent van Gogh, kde můžete obdivovat van Goghovy obrazy, které namaloval během svého pobytu v Arles. Také můžete procházet úzkými středověkými uličkami města a ochutnat místní speciality v jedné z útulných restaurací.

Pont du Gard

Pont du Gard je antický akvadukt z římské doby, který stojí na řece Gardon. Tato úžasná stavba je skvělým příkladem římské architektury a inženýrství. Turisté si zde mohou prohlédnout slavný akvadukt a procházet okolními krásnými krajinami. Nezapomeňte si vzít koupací oblečení, abyste se mohli osvěžit v řece pod akvaduktem.

Avignon

Avignon je známý svým papežským palácem, který je zařazený na seznam světového dědictví UNESCO. Tento impozantní palác byl sídlem papeže v 14. století a je dnes otevřený veřejnosti k prohlídce. Procházka po historickém centru města a návštěva místní tržnice jsou dalšími aktivitami, které by měl turista v Avignonu nevynechat.

Aix-en-Provence

Aix-en-Provence je elegantní město, známé svými fontánami, středověkými uličkami a náměstími. Turisté zde mohou navštívit krásný Cours Mirabeau, procházet se po historickém centru města, navštívit některou z mnoha muzeí nebo relaxovat v jedné z kaváren a pochutnat si na lahodných místních dezertech.

Gordes

Gordes je malebné vesnička ležící na úpatí Vaucluse horského masivu. Je to jedno z nejkrásnějších míst v Provence, obklopené bujnou přírodou a olivovými háji. Procházka po úzkých uličkách s kamennými domy a návštěva hradu zde nabízí úžasný výhled na okolní krajinu.

Roussillon

Roussillon je známý svými okrovými zde. Tento malý půvabný městečko leží uprostřed krásné krajiny Luberonu. Turisté by měli navštívit okolí s jeho úchvatnými okrovými útesy a procházet se po starobylých uličkách městečka. Určitě byste si zde měli také vychutnat místní speciální pokrm, který je připravován s použitím okrové hliny.

Les Baux-de-Provence

Les Baux-de-Provence je historická vesnice ležící na vrcholku skalnatého útesu. Toto malebné místo je známé svými úžasnými výhledy na okolní krajinu a také pro své starobylé památky. Turisté by měli navštívit stejnojmenný hrad, který dominuje oblasti, a také procházet se po kouzelných uličkách vesničky.

Calanques de Cassis

Calanques de Cassis je národní park, který se nachází nedaleko městečka Cassis. Tato oblast je známá svými úchvatnými útesy a krásnými turkoisovými zátokami. Turisté zde mohou podniknout výlet na lodi nebo pěší túru a obdivovat neuvěřitelně krásnou krajinnou scenérii.

Marseille

Marseille je druhé největší město ve Francii a nabízí bohatý kulturní život a úžasnou historii. Turisté by měli navštívit Vieux-Port, historický přístav města, procházet se po starobylém centru města a ochutnat místní speciality, jako je bouillabaisse. Navštívit místní trhy, muzea nebo se vydat na výlet loďkou do okolí je dalšími zajímavými aktivitami v Marseille.

Verdon Gorge

Verdon Gorge je kaňon řeky Verdon, který je považován za jeden z nejkrásnějších kaňonů v Evropě. Toto místo je rájem pro milovníky turistiky, horolezectví a vodních sportů. Turisté zde mohou podniknout pěší túru, vydat se na kanoistickou vyjížďku nebo obdivovat úchvatné výhledy z mnoha vyhlídek v okolí kaňonu.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Provence?

Nejlepším časem na návštěvu Provence je jaro a léto, kdy je počasí příjemné a kraje rozkvétají.

Je v Provence bezpečno cestovat?

Provence je obecně bezpečná destinace pro turisty, ale je vždy důležité dbát na základní bezpečnostní opatření.

Je v Provence dostatek ubytování a restaurací?

Ano, v Provence je mnoho hotelů, penzionů a kempů různých cenových kategorií. Restaurací je také dostatek a nabízí tradiční místní kuchyni.

Potřebuji znát francouzštinu, abych navštívil Provence?

V turistických oblastech Provence se obvykle mluví anglicky, ale základní znalost francouzštiny může být užitečná, zejména mimo turistické centra.

Je vstupné do památek v Provence drahé?

Ceny vstupného se mohou lišit v závislosti na konkrétní památce, ale obvykle se pohybují v přijatelných cenových relacích.

Itineráře

Seznam míst