Luberon Krasna priroda a klidne vesnice

Luberon – Krasná příroda a klidné vesnice

Obsah

Hrad Gordes

Hrad Gordes je pozoruhodnou atrakcí v Provence. Nachází se na kopci s nádherným výhledem na okolní krajinu. Hrad je známý svými historickými a architektonickými hodnotami. Pro turisty je to skvělé místo na poznávání historie a fotografování.

Okouzlující Abbaye de Sénanque

Abbaye de Sénanque je klášter z 12. století obklopený polem levandule. Je to místo klidu a krásy, které stojí za návštěvu. Turisté si mohou prohlédnout klášterní budovy a relaxovat v okolní přírodě.

Městečko Roussillon

Roussillon je malebné městečko postavené z ocherových skal, což mu dodává nezapomenutelný vzhled. Procházka uličkami města a návštěva místních obchůdků a kaváren je skvělý způsob, jak strávit den.

Fontaine-de-Vaucluse

Fontaine-de-Vaucluse je malebné městečko ležící u pramenů řeky Sorgue. Návštěvníci se mohou projít podél vody až k pramenům, které vytvářejí impozantní vodopád. Je to skvělé místo pro milovníky přírody.

Ochutnávka vín v Château de Châteauneuf-du-Pape

Châteauneuf-du-Pape je známé vinářské region. V Château de Châteauneuf-du-Pape si návštěvníci mohou vychutnat skvělá vína a naučit se něco o procesu výroby vína. Pro milovníky vína je to nezapomenutelný zážitek.

Vesnice Lourmarin

Lourmarin je kuriózní vesnice, která láká návštěvníky svými úzkými uličkami a malebnými domy. Místní trh a místní obchody nabízejí autentické zážitky a možnost ochutnat místní speciality.

Pont du Gard

Pont du Gard je antický akvadukt, který je zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO. Je to úžasná stavba, která stojí za to navštívit a prozkoumat. Návštěvníci se mohou projít po mostě a podél řeky.

Avešňácká v Les Baux-de-Provence

Les Baux-de-Provence je malebné městečko, které je obklopené skalnatými útesy. Návštěvníci zde mohou ochutnat tradiční avešňácku a poznat místní kulturu a tradice.

Villeneuve-lès-Avignon

Villeneuve-lès-Avignon je historické městečko s impozantní tvrzí. Návštěvníci mohou prozkoumat staré uličky a nádherné výhledy na okolní krajinu. Je to skvělé místo na procházku a relaxaci.

Musée du Lavande

Musée du Lavande je muzeum, které se věnuje levanduli, která je charakteristickou rostlinou Provence. Návštěvníci se zde mohou dozvědět o historii a pěstování levandule a ochutnat různé produkty vyrobené z této rostliny.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas navštívit Provence? *Nejlepší čas na návštěvu Provence je od května do září, kdy je počasí příjemné a okolní příroda je plná květů a zeleně.*
Je nutné mluvit francouzsky? *V turisticky navštěvovaných oblastech je možné se dorozumět anglicky, ale znalost základních frází francouzštiny je vždy užitečná.*
Jsou místní obyvatelé přátelský vůči turistům? *Ano, místní obyvatelé jsou obecně velmi přátelští a vstřícní k návštěvníkům.*
Co je typické jídlo v Provence? *Typickými jídly v Provence jsou ratatouille, bouillabaisse a tarte Tatin. Můžete si vychutnat také místní sýry a vína.*
Kde se dá ubytovat v Provence? *V Provence je mnoho možností ubytování od luxusních hotelů po ubytování v místních penzionech a apartmánech.*

Externí odkazy

3 denní itinerář Provence
7 denní itinerář Provence
14 denní itinerář Provence

Seznam míst

Hrad Gordes (50.7515,14.5298)
Abbaye de Sénanque (50.7515,14.5298)
Městečko Roussillon (50.7515,14.5298)
Fontaine-de-Vaucluse (50.7515,14.5298)
Château de Châteauneuf-du-Pape (50.7515,14.5298)
Vesnice Lourmarin (50.7515,14.5298)
Pont du Gard (50.7515,14.5298)
Les Baux-de-Provence (50.7515,14.5298)
Villeneuve-lès-Avignon (50.7515,14.5298)
Musée du Lavande (50.7515,14.5298)