Gordes Klenot uprostred Provence

Gordes – Klenot uprostřed Provence

Obsah

Gordes

Gordes je malebné město ležící na vrcholu kopce, nabízející nádherný výhled na okolní krajinu Provence. Procházka úzkými uličkami Gordes vás zavede kolem starých kamenných domů a historických památek. Ve městě se nachází také hrad a kostel, které stojí za návštěvu. Okolí Gordes je ideální pro milovníky turistiky a cyklistiky.

Lacoste

Lacoste je malebná vesnice, která je známá svými úzkými uličkami a historickými budovami. Tato oblast je také spojená s Markýzem de Sade, který vlastnil hrad v Lacoste. Dnes je hrad zčásti zrekonstruovaný a slouží jako kulturní centrum. Navštivte také kavárny a restaurace v centru vesnice a ochutnejte místní speciality.

Roussillon

Roussillon je známý svými okrovými a červenými domy, které vytvářejí malebnou scenérii. Tato oblast je bohatá na ocre, které se v minulosti těžilo a využívalo k barvení látek. Procházka kolem okolí Roussillonu nabízí jedinečné pohledy na barevné krajiny a útesy.

Avignon

Avignon je historické město, které je známé pro svůj papežský palác, který je zařazený na seznam světového dědictví UNESCO. Město má také okouzlující staré město s náměstím plným kaváren a restaurací. Každý červenec se zde koná divadelní festival, který přiláká mnoho návštěvníků.

Marseille

Marseille je druhé největší město ve Francii a nabízí pestrou směsici kultury, historie a gastronomie. Návštěvníci by se měli určitě projít starým přístavem, navštívit baziliku Notre-Dame de la Garde a ochutnat místní speciality jako je bouillabaisse.

Aix-en-Provence

Aix-en-Provence je elegantní město známé svými fontánami, historickými budovami a uměleckými galeriemi. Město je ideální pro procházky přes malebné uličky a návštěvu zahrady Parc de la Torse.

St Remy de Provence

St Remy de Provence je klidná vesnice, která je spojená s uměleckou komunitou a historií Vincenta van Gogha. Návštěvníci mohou navštívit památník van Gogha a procházet sech dvorem, který sloužil jako inspirace pro některé jeho obrazy.

Les Baux de Provence

Les Baux de Provence je malebná vesnice, která se nachází v klidné krajině a je obklopená skalnatými útesy. Ve vesnici se nachází hrad Baux, který nabízí ohromující výhled na okolí. Pro milovníky umění je zde k dispozici Carrières de Lumières, kde se konají projece uměleckých děl na stěnách bývalého lomu.

Verdon Gorge

Verdon Gorge je známá pro své úchvatné kaňony a turistické stezky. Návštěvníci mohou podniknout výlet lodí po řece Verdon nebo se vydat na pěší túru kolem kaňonu, který nabízí úžasné panoramatické pohledy.

Calanques National Park

Calanques National Park se nachází nedaleko Marseille a je známý svými útesy, skalisky a krásnými plážemi. Pro milovníky přírody je to ideální místo pro procházky a objevování skalnatého pobřeží.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas navštívit Provence?
Nejlepší čas k návštěvě Provence je během jara nebo podzimu, kdy je počasí příjemné a turistické atrakce nejsou přeplněné.

Je dobré mít auto při cestování po Provence?
Ano, mít auto je výhodou, pokud chcete objevit odlehlé vesnice a krásnou krajinu Provence. Nicméně ve větších městech je doprava veřejnou městskou dopravou také dobře dostupná.

Jak se dostat do Provence z jiných částí Francie?
Provence je dobře dostupná vlakem a autobusem z měst jako je Paříž nebo Lyon. Také zde operuje několik mezinárodních letišť.

Jsou potřebné rezervace na návštěvu některých turistických atrakcí?
V sezóně je vhodné si předem rezervovat vstupenky na některé atrakce, zejména na populární památky a festivaly.

Jaká jsou typická jídla v Provence?
Provence je známá pro své lahodné jídlo, jako je ratatouille, bouillabaisse, tapenade a různé druhy sýrů a vín.

Itineráře

Seznam míst