Den 3 Vychutnejte si plavbu po Nilu na tradicni feluce

Den 3: Vychutnejte si plavbu po Nilu na tradiční feluce, navštivte starobylé město Luxor a projděte se po Karnakském chrámu.

Den 1

Den 2

Den 3

Den 1

Dnes se vydáme na první zastávku na naší cestě Egyptem. Navštívíme Gízu a obdivujeme slavné pyramidy – Cheopsovu, Chefronovu a Mykerinovu. Dále se projdeme kolem Sfingy a navštívíme muzeum v Gíze, kde si prohlédneme artefakty a artefakty egyptské historie. Večer si dopřejeme tradiční egyptskou večeři v místní restauraci.

Den 2

Dnes zamíříme do Káhiry, hlavního města Egypta. Navštívíme Egyptské muzeum, kde je umístěna největší sbírka egyptských artefaktů na světě, včetně pokladů z hrobu faraona Tutanchamona. Poté se vydáme na prohlídku staré Káhiry, kde se nachází Koptská čtvrť, Káhirská pevnost a Mohamed Alího mešita. Večer se můžeme projít po tržištích a ochutnat tradiční egyptské pokrmy.

Den 3

Naším posledním dnem v Egyptě je cestování po Nilu na tradiční feluce. Užijeme si klidnou plavbu po řece, která je životadárnou Egypta. Poté se vydáme do starobylého města Luxor, kde navštívíme Karnakský chrám, jeden z největších chrámů na světě. Procházka tímto historickým místem nás jistě zanechá ohromeni. Večer si můžeme udělat procházku po promenádě u Nilu a užít si krásný západ slunce.

Nejčastější dotazy turistů

  1. Jaké jsou nejlepší doby pro návštěvu Egypta?
  2. Nejlepší dobou pro návštěvu Egypta je obvykle podzim a jaro, kdy je zde příjemné počasí a není horko jako v letních měsících.

  3. Je v Egyptě bezpečno cestovat?
  4. Je důležité dodržovat pokyny místních autorit a vyhnout se nebezpečným oblastem. V současné době je většina turistických destinací v Egyptě považována za bezpečnou.

  5. Co si vzít na cestu do Egypta?
  6. Je vhodné si vzít lehké a vzdušné oblečení vzhledem k horkému podnebí. Nezapomeňte také na opalovací krém, klobouk a dostatek vody.

  7. Potřebuji vízum pro vstup do Egypta?
  8. Českým občanům je potřeba pro vstup do Egypta vízum, které lze zakoupit přímo na letišti po příletu.

  9. Jaká je místní měna v Egyptě?
  10. Místní měnou v Egyptě je egyptská libra (EGP). Je možné směňovat peníze v bankách, směnárnách nebo hotovostních automatech.

Seznam míst